Kiosek Křetínka u Letovické přehrady

Letní dny lákají k osvěžení. Jedním z míst, kde tuto touhu můžete naplnit, je Letovická přehrada nacházející se na pomezí Pardubického a Jihomoravského kraje. Svůj volný čas zde můžete strávit koupáním v přehradě, projížďkou na loďce či opalováním. Ale když se ozve žízeň nebo začnete mít hlad, zkuste zajít do místního stánku s občerstvením. Vyrůstá zde začátkem května a uzavírá se koncem září.

K chuti přijdou chlazené nápoje z pivovaru Černá Hora. Jedna z věcí, která návštěvníka ihned zaujme, je udírna. V sortimentu uzených lahůdek najdete cigáro, krkovičku či klobásu servírované s bohatou oblohou. Specialitou je místní pálivá hořčice. Za zkoušku stojí i vynikající grilovaný hermelín. Káva či něco dobrého pro děti se zde najde tady. Vše za „lidové“ ceny.

Takže až pojedete v létě z Letovic směrem na Poličku jako cyklista, motorista nebo přímo k vodě, nezapomeňte se zastavit poblíž obce Vranová u stánku s udírnou. Odměnou Vám bude výborné pivo, voňavé uzené a posezení s krásným výhledem na vodní nádrž Letovice.

Odkazy